Aktualności

REKLAMA
2019-06-12 r.

21 lipca 2019 VII edycja Letnich Pokazów Czereśniowych

VII edycja Letnich Pokazów Czereśniowych odbędzie się 21 lipca 2019 (niedziela) w Zespole Publicznych Placówek Oświatowych w Samborcu rejon Sandomierza.
Część warsztatowa w sadach w okolicy m. Polanów (dokładna lokalizacja zostanie opublikowana w czasie spotkania). 

Uprawa czereśni staje się coraz bardziej popularna w naszym kraju, stając się intersującym uzupełnieniem sadów jabłoniowych. Czereśnie to jedne z niewielu owoców, które prawie w 100% przeznaczone są na świeży rynek. Nie jest to jednak łatwa produkcja, tylko bowiem za wysokiej jakości owoce uzyskamy satysfakcjonujące ceny. Ten typ produkcji wymaga także stałego unowocześniania sadu, inwestycji w nowe odmiany, osłony czy maszyny. Bardzo istotny jest także właściwy dobór ochrony i nawożenia. Kolejnym z kluczowych elementów sukcesu jest także podnoszenie wiedzy i wymiana doświadczeń. Stąd właśnie pomysł na Letnie Spotkania Czereśniowe, których VII edycja odbędzie się 21 lipca 2019 roku w Samborcu koło Sandomierza. 

Tradycyjnie LPC będzie łączyło teorie z praktyką – poza częścią wykładową przewidujemy także warsztaty praktyczne w sadzie czereśniowym. Gościem specjalnym Pokazów będzie międzynarodowy ekspert z dziedziny uprawy czereśni Leon Jahae z Top Fruit Consultancy. Tematem przewodnim tegorocznej edycji Letnich Pokazów Czereśniowych będzie efektywność i opłacalność  produkcji. Leon Jahae pokaże jak powinien wyglądać nowczesny sad  czereśniowy, opowiemy także o typach osłon i wymaganiach dla pracowników zatrudnionych przy zbiorach. Nie zabraknie informacji na temat ochrony i nawożenia. Przedstawimy europejski rynek czereśni – gdzie i ile  się sadzi i zbiera, jak wygląda sprzedaż krajowa, a także kierunki eksportu i importu.

Serdecznie zapraszamy!

Partnerzy VIII Letnich Pokazów Czereśniowych

Partnerzy Medialni VIII Letnich Pokazów Czereśniowych